מהם השלבים העיקריים בפרויקט תמ”א 38? חכשורי הום קלאב עם ההסבר

לאור העניין הציבורי בשיפור מבנים, בהגדלת עמידותם ובשיפור חזותם של מבנים ישנים, רבים מעוניינים להצטרף לפרויקט תמ”א 38. במסגרת הפרויקט מבצעים חיזוקים הנדסיים, מגדילים את השטח הבנוי, מוסיפים קומת מגורים אחת לפחות, מוסיפים מעלית ובאופן כללי מעלים את ערך הנכסים של בעלי הדירות.

מאת: יובל חכשורי – מערכת האתר

יובל חכשורי
הדמיה של פרויקט אבנר 5 ברמת גן שעבר תמ”א 38

חשוב לזכור, אומר יובל חכשורי, יזם נדל”ן וקבלן, שהצלחת הפרויקט מותנת בכך ש”עובדים לפי הספר”. בתור פרויקט נדל”ני, יזמים ודיירים שבוחרים בדרך הקלה וקופצים למים בלי ניסיון עשויים לסבול מתוצאות קשות. עיכובים בבניה, תקלות במימון, מריבות עם השכנים ומתחים מיותרים נובעים בדרך כלל מוויתור על שלבים חשובים.

אחריות משותפת להצלחה – קבוצת חכשורי הום קלאב בע”מ:

יובל חכשורי סבור שיזמים ואנשי ביצוע צריכים לנקוט זהירות ואחריות כדי לספק תוצאות. עם זאת, הוא מוסיף, גם לדיירים יש אחריות – במיוחד בשלבים המוקדמים והמקדמיים של הפרויקט. בין השלבים שלא כדאי לוותר עליהם ניתן למצוא:

  1. קבלת החלטה – על דיירים לקבל החלטה משותפת שהם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של הפרויקט. כדאי ללבן ביחד את התועלות, להבין את משמעות הצעד ורק אז להמשיך הלאה.
  2. עושים שיעורי בית – אם טרם הושלמו הבדיקות שהבניין אכן עומד בתנאים לתמ”א 38 זה הזמן לעשות כן. ניתן להיעזר לצורך כך בעורך דין, ביזם מנוסה או בקבלן ביצוע.
  3. פניה לאנשי מקצוע – בשלב זה יש להשוות את הצעותיהם של יזמים שונים, עם דגש על בחינת הניסיון המקצועי שלהם בהרמת פרויקטים בנדל”ן. בתוך כך, יש לדאוג לזכויות הדיירים, לבדוק את רמת הביטחונות וכיוצא באלה.
  4. טיפול מול הרשויות בעירייה – לאחר שנבחר היזם, מתבצע הטיפול מול העירייה לקבלת אישור. דבר זה מבוצע לאחר שהושלמו תוכניות מפורטות, לשביעות רצון הדיירים. בסיום השלב מתקבל היתר בניה כנדרש.
  5. ביצוע העבודות – רק כעת ניתן להתחיל בביצוע העבודות בשטח. מפעם לפעם יש לקיים בדיקה על ידי היזם של ההתקדמות, למניעת חריגות ואי הבנות.

יובל חקשורי הוא יזם וקבלן בתחום המגורים ברחבי הארץ ומתמחה גם בתמ”א 38 באיזור המרכז.

יובל חכשורי - יזם נדל"ן

יובל חכשורי - חקשורי הום קלאב, צרו קשר: דרך השבעה 30 אזור. טלפון: 035564575/9 פקס: 035509328 מייל: yuvalh9@gmail.com

More Posts

Follow Me:
Google Plus